بروزرسانی: 08:41:51 1401/06/06 درباره دانشگاه علوم و فنون مازندران
در راستای برنامه توسعه نظام آموزش عالی کشور، دانشگاه علوم و فنون مازندران به عنوان اولین دانشگاه غیرانتفاعی-غیردولتی  با مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال 1371 در شهرستان بابل شروع به کار نموده است. 
 
سطح فعالیت این دانشگاه در زمینه تربیت نیروهای متخصص و متعهد در سه مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری  می‌باشد و در حال حاضر 36 رشته در دانشگاه در حال پذیرش دانشجو می‌باشد . این دانشگاه توانسته است با ارتباطات فعال خارج از کشور گام‌هاى ارزشمندی را بردارد.  
 
شایان ذکر است این دانشگاه در حال حاضر با سه دانشگاه معتبر جهانى به نام IIT کانپور هندوستان، IIT مدرس هندوستان و دانشگاه هان یانگ کره جنوبی همکاری علمى در سطح بالایى  دارد. در سالهای اخیر دانشگاه توانسته است حدود 10 نفر دانشجو  در مقاطع ارشد طی دوره 6 ماهه را به دانشگاههای مذکور اعزام نماید. 
دانشگاه در فضای آموزشی با داشتن بالغ بر 12 کارگاه و 24 آزمایشگاه و 2 سایت کامپیوتری و تعداد بیشتر از60 کلاس درسی در حال فعالیت می‌باشد. در کل فضای دانشگاه سرویس اتصال به اینترنت بصورت بی سیم وجود داردو انتخاب واحد دانشجویان بصورت اینترنتی انجام میگیرد. 
 
رفتن به بالای صفحه